| TheCuTeGirl a întrebat:

Hei! trec pe clasa a 8-a si as vrea sa stiu mai bine geografia anul acesta ..si v-as ruga sa-mi raspundeti la intrebarea: cam pe ce se axeaza profesorii ..sau ce este accentuat cel mai mult la geografie in clasa a 8( ce trebuie sa recapitulez mai mult, ca sa fiu mai bine pregatita?)
ps. : in clasa a 7 am avut note bunicele ..nu foarte foarte bunehappy
dau funda pentru un raspuns complet si de ajutor
multumesc!

3 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Intr-a 8a faci geografia Romaniei, nu prea ai ce sa recapitulezi, eventual, daca mai ai caietul dintr-a 6a, cand ai studiat Europa, sa recitesti lectia cu Romania, mai multnu prea ai ce sa faci, anul asta vei studia aprofundat despre geografia patriei.
Pentru a fi pergatita ca lumea, fa-ti rost de o harta mare a Romaniei, sau daca ai una detaliata printr-un atlas... eu intotdeauna am invatat cu harta la geografie si nu am avut nici o problema.

P.S : Si eu tot a 8a trec, mult succes big grin

| Idc12345 a răspuns:

Si eu trec a8-a happy Daca ai caietul din a4-a poti sa-l citesti dar nu cred ca vei afla mare lucru. Poti cauta si pe net lectiile care se predau si sa le citesti sau sa te uiti prin carte daca ti-a dat-o la sfarsitul clasei a7-a (mie da ). Bafta!