| 123456789qwertuiop a întrebat:

Hey cine a mai vazut intrebarile cu diriginta isi da seama ca tin la dirirginta mea...Pai ieri noi avem mate si dupa dirigentie in ora de mate bam directoarea ne schimba diriginta pentru ca asa va fi mai bine pentru noi si tot felul e chestii de astea din cauza unui colrg ca are o problema psihica s.a.Si toti in pauza am plans mai ales eu.....am plans 2 ore! In ora de mate ma abtineam..si in pauza inainte de dirigentie diriga era pe hol de serviciu si se vedea pe ea ca era plansa.Ea este de religie si va veni ca diriga una pshiholoaga cu care am facut o ora in viata mea cu ea pt.ca diriga lipsea! asta care vine e a treia diriga1m-am saturat! ne-am atasat sufleteste intr-un an de dirirga noastra de religie.E intodeauna ne pregatea activitatii si isi planificase pentru scoala altfel dar pshiholoaga aceasta nu va avea timp de noi! nu ne cunoaste, nu nimic! nu vreau alta diriginta ce sa fac? vrem sa ii scriem dirigintei de religie ceva frumos pe tabla pentru ca luni avem religie si ce sa scriem? funda pentru cel care isi exprima parerea pentru ce s-a intamplat si pentru cel care imi raspunde la intrebare.siu ca am greseli gramaticale, dar m-am grabit FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Greenthrone75 a răspuns:

OF,ce rau imi pare! Mai ales ca tii la ea! Eu am una de mate, dementa, ciudata are ne injura si ne face cu ou si cu otet, dar tu tii la a ta!
Puteti sa ii scrieti:
O sa ne lipsiti mult doana diriginta! Ne va fi dor de duneavoastra! Va dorim tot binele din lume si sa fiti fericita si sanatoasa!(toate semnaturile colegilor)
Sper sa se razgandeasca directoare voastra!

| Greenthrone75 a răspuns (pentru Greenthrone75):

Scuze,am facut greseli! Nu am vazut cand am scris!

| 123456789qwertuiop explică (pentru Greenthrone75):

Mersi mult macar cineva ne intelege durerea! dar o sa mai fie profesoara noastra de religie! cred ca o sa plang si luni...

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

S-a terminat cu profesorii de religie oricum. Dupa noua legislatie multi o sa ramana fara ore, asa ca probabil odata tot s ar fi schimbat diriginta. Acum ce spanac sunteti elevi sau plangaciosi. Profesorii sunt acolo sa va invete, voi sunteti acolo sa invatati nu sa bociti unii dupa altii

| 123456789qwertuiop explică (pentru suntserios):

Da dar ne-am atasat orice materie ar fi avut! oricum multi elevi fac religie.

| AirănMeidăn a răspuns:

Ce mi-as dori sa scap de diriginta mea...

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Înțeleg perfect prin ce treci! Acum 2 săptămâni, am avut prima ora desen cu diriga, totul bine si după 3 ore am avut iar ora cu ea și de când a venit in clasa a zis ca ea ne lăsa și nu mai vrea sa fie diriginta noastră. Eu pur si simplu am isbucnit in lacrimi. Așa si toți ziceau ca nu o sa plece, ne-am dus câteva fete si am vorbit cu ea si tot nu a vrut. Ultima ora am avut sportul si in timpul orei a venit diriga si a spus ca ea vorbea serios si a venit cu demisia ei semnata si toate cele trebuia numai sa o duca la directoare sa o aprobe si a zis "Maine dupa sedinta cu parintii o duc la directoare". Toate fetele am început sa plângem! După a venit iar diriga si ne-a zis na nu mai plângem ca nu a murit nimeni si nu o impresionam cu lacrimi. Normal ca noi am plâns in continuare!
Ziua următoare, au făcut 2 colege un "proiect" pe un carton mare, au pus o poza cu noi si cu diriga, l-au pictat frumos, l-au decorat si au scris pe el "Ne pare rău! Promitem sa ne schimbam!". L-au lipit pe perete si seara, înainte de ședință, am scris pe tabla cu creta colorata si cu floricele si inimioare " Va iubim! Va rugam nu plecați". Mda, pe diriga nu prea a interesat-o desi a observat. Pana la urma nu ne-a lăsat pentru ca i-a spus si doamna de romana ca am fost foarte cuminți la ora si a zis ca ea asta vouă, sa ne schimbam in bine. Desi eu cred ca au ajutat si desenul si scrisul pe tabla.

| 123456789qwertuiop explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Da dar ea nu a vrut! ea a plans si cand a vazut ca plang a venit si m-a tinut de mana si m-a sprijinit... Ultima ora joi aveam romana si profa lipsea pt.ca era in consiliu profesoral.cand am plecat acasa am vazut de afara ca era diriga in cancelarie si mi se parea mi-e ca e trista si vineri...

| 123456789qwertuiop explică:

Te-am raportat!

| 123456789qwertuiop explică:

Adica?

| Greenthrone75 a răspuns:

Ma referam la statutul de diriga