| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au dat examenul de capacitate. Cand trebuie sa scriem functii sintactice, valori morfologice, sinonime, antonime etc. trebuie sa la scriem in propozitii, cum ar fi "Sinonimul cuvantului X este Y" sau scriem "Sinonime: X = Y"?

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Pai ti se poate cere de exemplu:
Dati sinonimele pentru cuvintele subliniate din text. Iar tu scrii, a=b, c=d, x=y, etc...

Cand scrii functie sintactica, sa scrii neaparat in cuvinte, nu cu prescurtari pentru ca s-ar putea sa nu-ti puncteze.

| zuzulina2015 a răspuns (pentru AC4S4):

Mersi mult ^-^

1 răspuns: