| ThePuffy a întrebat:

Am o problema cu invatatul, pur si simplu nu imi intra in cap nimic pentru ca niciodata nu mi-a placut sa invat. Nu am note mai mici de 7... bine, am si doi de 7. Dar pur si simplu invat ceva, a doua zi tin minte cat de cat, si dupa pur si simplu nu imi amintesc, decat daca imi spune cineva juma' din raspuns,dupa incep sa-mi amintesc. Uit tot. Decat ce ma intriga tin minte. Am nevoie de niste sfaturi cum as putea sa invat si sa nu uit atat de repede. Se apropie scoala si de maine am decis sa mai repet, mai ales ca profesoarele de romana, biologie, tehnologie si chimie nu ma plac pentru ca nu sunt ce-a mai activa la ore si bla bla bla... si mai e si o colega cu care ma compare, dar pentru ca sunt o fata cam indiferenta, nu ma deranjeaza atat de tare, metode de a invata? Heeelp sad.

Răspuns Câştigător
| Ionutszu a răspuns:

Invata pe paragrafe, repeta cate un paragraf cat mai des, si incearca si sa intelegi ce se intampla in acel paragraf, nu poezie, cand gandesti logic si te pierzi cand te asculta stii despre ce e vorba si poti spune de la tine ceea ce trebuie. Ineti ceea ce e necesar, cate putin, cate putin apoi unesti bucata cu bucata si vei vedea, iar cand pleci la scoala mai citeste odata lectia, vei vedea rezultatelewinking
Funda plz big grin
(am luat bacu' deci stiu cum sta treaba )