| Albarescul24 a întrebat:

happy
Anul asta trec in clasa 8-a si inca nu stiu la ce liceu si ce profil vreau sa dau laughing)
Stiu,prostesc din partea mea,dar mna laughing nu sunt singura persoana in situatia aceastawinking
Am un plan de viitor,care sigur il voi face.
M-am gandit bine,si vreau sa fac ceva in domeniul IT.

Tatal meu ma sfatuit sa merg la ATL pe profilul Mate-Info,dar nu sunt sigur ca voi avea o nota atat de mare sa ajung la acest profil,oricum,ma voi stradui si voi lua o nota cat mai mare,ca totusi,viitorul meu depinde de aceste examenewinking

Asta este planul A,eu am venit aici sa intreb de un plan B.
In caz ca nu ajung la acest profil,tot la ATL vreau sa ma inscriu,doar ca la alt profil, eu nu stiu bine profilele, dar as vrea ceva cu care sa invat foarte bine Engleza.Nu conteaza ca nu ajung la un profil pentru matematica,ca ma bazez un pic pe parintii mei,ca au zis ca daca nu intru (ca este foarte greu) ma vor inscrie la o facultate buna in domeniul IT,si daca stiu limba engleza la perfectie, ma voi duce afara din tara, si voi merge la o companie sau ceva...in domeniul acesta,gen java,Microsoft,Ubisoft, what ever laughing)

Ati inteles laughing

Intrebarea ar fi, ce profil sa aleg in caz ca nu ajung la mate-info si sa ma ajute cu Engleza? Fundawinking

Răspuns Câştigător
| ksuper31 a răspuns:

Orice profil cu intensiv-engleza. Mai documenteaza-te si gandeste-te singur la un plan B. Noi nu-ti stim capacitatile si aptitudinile incat sa decidem pentru tine.
Pune-ti toate calitatile pe foaie si aduna. Gandeste-te la ce profil te-ai incadra. Daca nu merge la mate-info. Te duci la orice profil care iti este mai ok pe intensiv-engleza, iar apoi la o facultate cu tangente IT.
Succes!

| Albarescul24 explică (pentru ksuper31):

Ai dreptate happy Mersiwinking

| ksuper31 a răspuns (pentru Albarescul24):

Placerea mea! ^_^

5 răspunsuri:
| Smerix a răspuns:

Daca o sa obtii o nota buna pentru mate-info si vrei si engleza, poti sa te duci pe mate-info bilingv engleza. Daca iti doresti sa lucrezi in domeniul IT, nu este alt profil ce te-ar putea ajuta mai mult decat acesta...informatica o aprofundezi cel mai bine la mate-info(faci in jur de 4-5 ore pe saptamana). Trage din greu anul asta cu romana si mate ca sa obtii medie mare si crede-ma, daca inveti lectiile la timp, examenul nu va fi greu delocwinking Bafta la examen!

| Albarescul24 explică (pentru Smerix):

De tras, voi trange din greu sa invat si sa iau o nota cat mai mare la examene.
Si stiam cate ore se fac la mate-info, e cel mai convenabil profilul acesta.
Dar ca plan B, ma voi dce la Engleza intensivwinking

| Tilb_Vncsm_1990 a răspuns:

Intensiv-Engleza.