| Shupy99 a întrebat:

Hey TPU!
La un text argumentativ, cand apare semnul ":" intr-un argument, asta inseamna ca ce e scris pana acolo e argument si dupa e subargument, nu?

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu exista termenul de subargument. Inseamna ca urmeaza o afirmatie care iti sustine ideea. Poate fi vorba de un citat, de un dialog, o declaratie, o enumerare. Este folosit conform regulilor de folosire ale acestui semn de punctuatie.

1 răspuns:
mira
| mira a răspuns:

Fragmentul situat intre aceste doua semne este un citat. Uneori un cuvant poate fi asezat si el ironic intre ghilimele.