| anonim_4396 a întrebat:

Hey! Trec intr-a IX-a la filologie si am inteles ca dau testele initiale. Imi puteti spune la ce materii? Cumva la mate? Credeam ca am scapat de ea. Bine, stiu ca abia dintr-a 11-a scap de ea, dar totusi. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Mikel26 a răspuns:

Testele initiale se dau strict legat de profilul la care esti
Adica o sa dai la o limba straina (cea pe care o faci), limba romana si istorie.

| anonim_4396 explică (pentru Mikel26):

La.geografie.nu.o.sa.dau?

| Mikel26 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate o sa dai, eu cand am fost clasa a IX a, tot pe sectia filologie am dat doar istorie...depinde si de profesori.

| anonim_4396 explică (pentru Mikel26):

Ok,mersi.pentru.ajutor.big grin

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În fiecare clasă/( an şcolar ) se dau teste iniţiale la toate materiile care au fost studiate în anul precedent ( sau, cel puţin, TEORETIC, aşa ar trebui să se întâmple )!

Deci, DA, vei da test iniţial şi la Matematică!

Toate cele bune.

| iDangerous a răspuns:

Dai la ce vor profesorii indiferent ce materie e, indiferent că e sau nu de bază la profilul tău. Dacă profesorul respectiv vrea să dea test iniţial îl dă, ca să vadă cu ce ai venit din generală, sau mai bine spus cu ce ai rămas. Eu spre exemplu la mate nu ţin minte să fi dat, dar ştiu sigur că am dat la chimie şi fizică şi sunt tot la filologie. Am dat chiar şi la informatică ceea ce mi s-a părut stupid având în vedere că în generală ni se puneau note din burtă sau pe proiecte lucrate în clasă. Mă rog, succes în noul an.

| zuzuma a răspuns:

Nu, la mate nu dai din cate stiu