| Ana_Lore_2001 a întrebat:

Heyyy! Sunt clasa a 8-a si as vrea sa intru la liceul CNVA din Galati. Nu sunt foarte hotarata in legatura cu profilul, dar cred ca vreau bilingv- stiintele naturii.
1. Ajutati-ma, va rog, sa imi aleg un profil dupa care as putea sa imi gasesc usor o slujba frumoasa si banoasa.
2.Cum e la CNVA?( profi, materie, teme, tot)

4 răspunsuri:
| Peridava a răspuns:

CNVA (ex LVA) este dur. Se face carte, nu poti sa tragi chiulul.Fiica vecinei mele a plecat de acolo pentru ca nu facea fata, desi pina in a 8-a avea note foarte mari.

| Ana_Lore_2001 explică (pentru Peridava):

Cu toate ca am auzit si eu niste lucruri urate (mai degraba inspaimantatoare) despre lva, stiu ca anii petrecuti acolo te ajuta mult, pentru ca inveti.
Pe ce profil imi recomanzi sa ma axez?

| Peridava a răspuns (pentru Ana_Lore_2001):

Adevarat, inveti si asta este bine pentru viitorul tau.
Nu stiu ce iti place ca sa pot sa-ti recomand un profil. Dar pentru o slujba de viitor, poate stiintele naturii.

| Ana_Lore_2001 explică (pentru Peridava):

Mersi mult