| Miranda27 a întrebat:

Imi da cineva un link cu test la matematica, de clasa a V-a, unitati de masura pentru metru(cam pana la ora 8-9 )? Cel mai bun raspuns primeste funda! happy

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Domnişorico, matale ai idee ce monstruozitate de întrebare ai pus?
Ce înseamnă " unităţi de măsură pentru metru"?
Metrul este principala unitate de măsură pentru lungimi.
Ia încearcă să gîndeşti altfel şi să reformulezi întrebarea!
Eu cam intuiesc ce ai vrea tu dar încerc să cred că după această intervenţie a mea ai putea să-ţi pui oarece ordine în gîndire şi să pui întrebarea corect.

| Miranda27 explică (pentru corolav):

Ai dreptate, scuza-ma : *unitati de masura pentru lungime.Cred ca m-am grabit putin cand am pus intrebarea.