| skrtelmrs a întrebat:

La "Facultatea de drept Nicolae Titulescu" din Bucuresti,facultate privata, este necesara proba de admitere(concurs prin examen la diferite materii) pentru ramura de drept?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se face admitere pe baza de dosar (media de la bac )

| skrtelmrs explică (pentru suntserios):

Daca esti in cunostinta de cauza cumva, stii cumva si cat de buni sunt profesorii de acolo? seriozitate, dorinta de a dezvalui tainele materiilor etc.

| suntserios a răspuns (pentru skrtelmrs):

Habar nu am pur si simplu am citit metodologia de admitere de pe site, la fel cum puteai sa faci si tu

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"III. OFERTA EDUCAŢIONALĂ 2014 / 2015

LA TOATE FACULTĂŢILE, pentru ciclul de studii universitare de licenţă, admiterea candidaţilor înscrişi se face prin concurs, care constă în evaluarea cunoştinţelor, pe baza mediei generale obţinută la examenul de bacalaureat. " - SURSA :
http://www.univnt.ro/ro/admitere/facultatea_de_drept.html

Vezi şi Metodologia din 2014 la linkul :
.../index.php

Toate cele bune.

| Lawliet14 a răspuns:

Mai mult ca sigur ca nu, uita-te pe site-ul oficial.