| Mony_4137 a întrebat:

Imi recomandati si mie niste carti care chiar merita citite? Promit ca o sa incerc sa citesc tot ce imi recomandati.happy

Răspuns Câştigător
| arysa a răspuns:

Supermenajera, Iti amintesti de mine?-Sophie Kinsella
Fara tine-Lucinda Edmonds
Lantul Minciunilor-Iris Johansen
Alchimistul-Paulo Coelho
Spaima-Sandra Brown
Cismigiu&Company-Grigore Bajenaru

15 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Umberto Eco-Numele trandafirului, Antonio Olinto-Copacabana, Norman Mailer-Cei goi si cei morţi, William Golding-Imparatul muştelor, Patrick Suskind-Parfumul, Lawrence Durrell-Labirintul intunecat

| Bacemi a răspuns:

Negura de Miguel Unamuno, Dama cu camelii de Alexandre Dumas Fiul, Floare Albastra de John Galsworthy, Piciul de Alphonse Daudet.

| Victoria a răspuns:

Dostoievski-Crima si pedeapsa, Fratii Karamazov
Tolstoi-Ana carenina
Jane Austen-Mandrie si prejudecata, Ratiune si simtire
Honore de Balzac-Eugenie Grandette, Mos Goriot
Andrei Plesu-Minima Moralia

| TipulVerde a răspuns:

"Cien anos de soledad" sau "Un veac de singuratate" de Marquez. Iti va placea. Poate o vei si intelege. happy

| oz a răspuns:

5 ani la Auschwitz si Nebunul din Brent...sunt preferatele mele.

| BUBULINA a răspuns:

Http://www.kerigma.ro/copii.php?detalii=20390
citeste jos parerile celor care au citit acesta carte

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Luna plina-Kelley Armstrong
Hannibal-In spatele mastii
Placeri Interzise
Dictionar de lagare
Cavalerii apocalipsei
Toate cartile de Sophie Kinsela(astea sunt foarte dragute)
Devil wears Prada
Hotel Transilvania
Obiecte ascutite
Jurnalul erotic al unei adolescente de 16 ani

| Marry:X a răspuns:

Buna.Citeste cartile twiligh, luna noua, eclipsa si zori de ziwinking. Dupa ce o citesti prima carte nu o sa mai vrei sa citesti alte cartiwinking. Mai e o carte super faina singur pe lumesmug. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking. Pa pa:*

| Marry:X a răspuns:

Ms mult pentru cele doua stupiduri, desi nu stiu de ce le-am primitwinking, dar data viitoare o sa ma abtinwinking. Pa pa:*

| ioana_3915 a răspuns:

Mandrie si prejudecata
la rascruce de vanturi
jane eyre

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie-mi place sa citesc dictionarul. Si cand ma plictisesc iau cartea de telefon.

Simt nevoia sa-mi editez raspunsul pentru ca nu sunt luata in serios: dictionarul e pentru un motiv evident... iar cartea de telefon pentru a-mi exersa memoria. big grin big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi-a placut cartea. Diamantele negre-Jokai Mor, iti recomand ~La rascruce de vanturi~, ~Pe aripile vantului~, ~Rosu si negru~.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Twilightlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Profeţiile maya pentru 2012, Gerald Benedict
Lectură plăcută.
Pa, pa.

| tzubu a răspuns:

Bună!
Vraciul.Profesorul Wilczur - Tadeuz Dolega Mostowicz
Roşu şi negru - Standhal
Marile speranţe - Charles Dickens
Golful francezului - Daphne du Maurier
Jane Eyre - Charlotte Bronte
La răscruce de vânturi - Emilly Bronte
Cele două Diane - Alexandre Dumas
Dama cu camelii - Alexandre Dumas fiul
Cişmigiu & comp. Bună dimineaţa băieţi!- Grigore Băjenaru
Cel mai iubit dintre pământeni - Marin Preda.
Cam astea le-am citit în ultimele 2 luni. Poţi încerca şi Shogun - James Clavell, Cireşarii dacă vrei să retrăieşti aventurile adolescenţilor, şi de ce nu, Elevul Dima dintr-a 7-a a lui Mihail Drumeş.
Lectură plăcută! :*