| LoveGbr a întrebat:

Imi spune cineva cum se calculeaza 1, (3).Urgent.Acord funda.

Răspuns Câştigător
| saftaiiustin a răspuns:

GRESITG ALL
vine asa: 1 intreg si (3 supra 9)

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru saftaiiustin):

Ma bucur sa vad ca mai exista oameni care gandesc inainte sa scrie. Pun pariu ca primul a scris o prostie, celalalt s-a luat dupa el si daca nu veneai tu ar fi ramas cu cunostinte gresite cel care a pus intrebarea laughing

| saftaiiustin a răspuns (pentru dragosbogdan001):

=]]]]]]]
Da chiar lol
TI-AM SALVAT VIATA SI NOTA LA MATE big grin
merit fundita straight face

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru saftaiiustin):

Nu eu sunt cel care a pus intrebarea, dar tot i-ai salvat viata laughing

| Zeed123 a răspuns (pentru saftaiiustin):

Nu e gresit ce am spus. Toti am facut corect dar numai ca tu ai scos intregii din fractie.

| Zeed123 a răspuns (pentru dragosbogdan001):

NU este gresit ce am spus. Daca bagi intregii in fractie iese raspunsul lui. Si in orice caz. Lui nu ii trebuie intregi daca avea nevoie de asta pentru o ecuatie cu fractii. Te-ai prins

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru Zeed123):

Ma rog, dar se putea simplifica si iesea 1/3 +1 intreg, vine 4/3. E tot aia cu 12/9, dar te incurca faptul ca nu simplifici.

8 răspunsuri:
| AlexandraElena12 a răspuns:

Nu stiu sigur daca e 1, (perioada3),dar daca e asa..este 13-1 supra(ca fractie) 9 si vine 12/9

| Zeed123 a răspuns:

1,(3) este 13-1/9 adica 12/9