| sweetmadnesss a întrebat:

Intru in Scoala Centrala la filologie, unde ultima medie anul trecut a fost 8.21, daca eu am media de admitere 8.83?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Buna alegere! E clar ca nu le ai cu matematica, dar nici cu logica nu stai prea bine.
Nu crezi ca 8, 83 e mai mare decat 8, 21?
Deci, teoretic, ar trebui sa intri la scoala aia, indiferent unde o fi ea, ca nu spui niciun oras.

| sweetmadnesss explică (pentru ardnaxur1961):

Le am cu matematica si cu logica, doar cu chimia si fizica nu le am. Am intrebat doar din motivul ca anul asta vor creste mediile de admitere si unii spun ca vor creste chiar si cu 80 de sutimi, plus diriginta care baga frica ca poate nu vor mai fi locuri si mediile vor fi mari. Btw, stau in Bucuresti.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, ai şanse MARI să fi repartizat/ă la acel liceu!

Mediile de anul trecut sunt ORIENTATIVE!
Probabil că, mediile vor rămâne cam aceleaşi, ca şi anul trecutwinking

Totuşi, mediile de admitere pot varia ( pot creşte sau scădea ) în funcţie de "concurenţă" ( media celor care vor opta pentru acest liceu )...
Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile/specializări, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p happy

Preferabil să treci, între primele opţiuni, specializări cu media ( 2014 ) +/- 1 p ( faţă de media ta de admitere )...

Toate cele bune!

| alexs99 a răspuns:

Ai sanse mari sa intri la acel liceu, chiar daca vor creste mediile de admitere, acestea nu vor creste cu mai mult de 50 de sutimi.
O zi buna.