| ALEXA2387 a întrebat:

La evaluare nationala din clasa 8 va asista dirigintele clasei sau alți profesori?
Răspunsuri sincere

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"La evaluare nationala din clasa 8 ...asista... alți profesori?"

bineințeles! doar n-ai vrea să fii singur?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

O sa fie din profesorii tai, dar nu se stie cine.

| siriusblack98 a răspuns:

Alti profesori. De regula vin si din alte scoli ca supraveghetori. Adica o sa vezi si unele persoane pe care nu le cunosti.

| ALEXA2387 explică (pentru siriusblack98):

Dar buletinele cine o să le verifice? Și vor copia ce este pe buletin sau doar verifica daca este elevul respectiv?

| siriusblack98 a răspuns (pentru ALEXA2387):

Nu mai stiu fiecare amanunt de acum aproape 10 ani cand am dat eu. Oricum astea sunt detalii care pe tine nu ar trebui sa te intereseze. Este fix problema lor daca numai se vor uita la buletin sau isi vor nota numele si CNP-ul. Buletinele daca nu ma insel noi le pusesem toti pe banci in coltul din stanga si erau doua supraveghetoare care treceau pe la fiecare si isi notau intr-un registru. Asa era acum aproape 1 deceniu.

| zurick a răspuns (pentru ALEXA2387):

Pe tablă o să vă scrie ce trebuie să completați la datele voastre și când vă lipește colțurile unde ați scris nume prenume etc se uită pe buletinul lăsat pe bancă să vadă dacă sunteți aceeași persoană.
Buletinele le verifică supraveghetorii pe care îi vei avea.

| samforafixshoion a răspuns:

Da, vor asista profesorii tai. Dirigintele clasei nu o sa fie.
La romana nu vor fi profesori care predau lb romana, ci alti care predau alte materii, iar la matematica vor fi profesori care nu predau mate.

| Desmnvj a răspuns:

Alți profesori, unii la romana și altii la mate( se schimba)