Întrebare recomandată | LanguageMaster a întrebat:

Merită să faci a doua facultate și să te supraspecializezi?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca profesia obtinuta dupa prima facultate te multumeste nu merita sa faci a doua facultate.
Nici specializarea nu merita, daca nu este ceva de mare viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt câțiva ani pierduți, in anii ăștia poți face bani, sa muncești, să îți schimbi statutul. Oricum străinătatea ne va aștepta pe tot mai mulți dintre noi, va fi foarte greu să trăiești în România

| Nelucojoc a răspuns:

Daca iti permiti si daca ai timp si doresti sa investesti in tine, merita si sa faci cursuri de ce vrei tu. Daca impune sacrificii, ei bine, poate nu ar fi rau sa stii exact de ce te bagi si cu ce te vei alege in timp!