| Vendetta47 a întrebat:

Nota la purtare trecuta in creion, in catalog se ia in considerare?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu, are rol de sperietoare.

| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
Se va lua in considerare la sfarsitul anului / semestrului, dar asta e decizia profesorului daca te va ierta sau nu.
Si eu de exemplu am acum -1p la purtare pentru ca i-am dat la unu cu radiera in ochi laughing in timpul orei si m-a vazut laughing

| KendyforAll a răspuns:

Nu.Este ca o amenintare, doar daca o trece in stilou.

| Vendetta47 explică (pentru KendyforAll):

Crezi ca se trece daca dai cu pumnu in masa la ora de muzica laughing

| Vendetta47 explică (pentru KendyforAll):

Cativa colegi printre care era cat pe ce s-a fiu si eu au primit 9 la purtare in creion.Am vazut in catalog.Eu fiind la finalul catalogului nu mi l-a mai trecut nu stiu de ce...

| gpc1 a răspuns:

Scaderea unui punct la purtare cu creionul are rolul de "bila neagra", daca profesorul sau dirigintele decide pe parcursul timpului ca nu meriti un punct in minus il va sterge.Altfel la sfarsitul semestrului se va face un consiliu in care toti profesorii isi vor da cu parerea daca sa iti scada sau nu nota la purtare si apoi se face o medie. daca 4 din 6 profesori(ex) s-au opus scaderii notei atunci nu se scade nota.