| EuILSustinePeCristi202 a întrebat:

Nota la purtare se scade in creion pentru un singur chiul?
Cum se noteaza in catalog un chiul?

3 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Buna. Chiulul se noteaza ca o absenta. Nu se poate sa ti se scada nota la purtare doar pentru o absenta. Pentru 10 absente nemotivade se scade un punct, nu pentru una singura.

| maria6 a răspuns:

Orice absenta se noteaza in rubrica respectiva, de la materia respectiva. Chiulul e absenta (nemotivata). La 10 absente nemotivate se scade un punct la purtare. Daca exista si alte probleme (indisciplina, comportament necivilizat etc.) se scad mai multe puncte.

| CEstLaVie a răspuns:

Nota la purtea se scade cu pixul(am vazut) si nu se scade pentru un chiul, la mine la liceu era la 12 absente un punct la nota de la purtare (dar nu prea se aplica)