| anonim_4396 a întrebat:

Of doamne, ma credeam destept fiindca invat bine la scoala si nu am probleme cu invatatura invat pe 9 si 10 dar cind am trecut testul IQ mi-a dat doar 80 si acum ma cred foarte prost oare chiar sunt asa de inapoiat?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Da, ești. De ce spun asta? Nu datorită testului tău iq, ci datorită a ce ai spus.

8 răspunsuri:
| William a răspuns:

Daca ai facut testul pe net iti garantez ca e fals.

| OldSoul a răspuns:

Depinde si de ce test IQ ai facut, oricum sa stii ca nu are nici o legatura una cu alta, eu am iq-ul putin peste 120 si notele mult mai mici fata de ale tale.
Incearca pe siteul acesta sa vezi ce iq ai http://mensa-romania.ro/testari-mensa/test-online/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai calm, nu te panica, lasă lamele jos: nu ești prost. Testul IQ e prost.

| Daniellllll1 a răspuns:

Doamne... de test iq. Daca esti putin somnoros cand faci testul' ala nu faci nimic la el. Daca esti destept nu inseamna ca esti inteligent, iar daca esti inteligent nu inseamna ca esti destept.

| TheWalker11 a răspuns:

Sigur asta nu e o gluma? (zi-mi ca e o gluma) laughing

| Vladd97 a răspuns:

Esti indoctrinat rau. A fi destept nu inseamna sa ai note de 9 si 10. A fi destept inseamna sa te descurci in viata. Prietene,cartea nu e deloc cel mai bun mod de a fi implinit in viata. Ma-ta, tac-tu, unchii, matusile si bunicii au trait pe vremea comunismului. Pe atunci daca stiai carte erai realizat. Acum nu e asa. Daca inveti ca prostul si sa zicem dai la medicina, pierzi 7 ani din viata cu ochii in carti apoi iei o gramada de bani si n-o sa ai timp sa ii cheltuiesti. (a fost ceva aditional ce am scris eu, dar am scris ca sa-ti explic in ce lume suntem acum. Iti trebuie minte ca sa fii realizat, nu note bune)

| cc4infinity a răspuns:

E si normal pentru ca ai un singur 10 pe simestri si resu 9. Mie mi-ar fi rusine cu asa note la gradinita!

| Park1Suin a răspuns (pentru cc4infinity):

,,simestri'' si,, resu''
Auch, mai zici de el!
Doar daca te pricepi mai bine decat altii la alte obiecte nu inseamna ca trebuie sa ironizezi si sa ii iei in deradere pe toti.Un om inteligent nu se lauda la toata lumea ca e cel mai bun si nu arunca de colo-colo comentarii foarte rautacioase ci dimpotriva : incearca sa-i ajute si pe ceilalti sa avanseze.
Esti culmea, omule...