| AlexandrulS a întrebat:

Pentru a intra in ufc ce trebuie sa faci sau de unde trebuie sa incepi? Am 18 ani si vreau sa fac o cariera in liga profesionista. se mai poate sa incep acum s-au este pre tarziu? Daca stiti dati-mi mai multe detalii CORECTE. Multumesc mult.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i asa usor cum crezi...

| AlexandrulS explică (pentru anonim_4396):

Bine inteles ca nu este usor. nici nu am afirmat asta, ca in orice sport trebuie disciplina dedicatie la maximum si concentrare dar vreau sa stiu inceputuriile de unde sa incep cum. daca este prea tarziu sa incep la 18 ani. asta vreau sa stiu, eu am mai facut doua stiluri de arte martiale si un an de lupte greco-romane. dar vreau sa incep din nou in liga profesionista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandrulS):

Nu...mai ales daca ai mai avut de aface cu asa ceva
am o cunostinta in america care a inceput la 18 ani(de la 0 totul) si e destul de bun!big grin

| mihaimihai1 a răspuns:

Poi omule. cam greu cu ufc-ul big grin
Nu cred ca e prea tarziu sa incepi, dar ca sa ai vreo sansa sa iti incepi o cariera cred ca trebuie sa te gaseasca un antrenor, un manager, o persoana care sa te antreneze, sa te duca la meciuri, sa raspunda de tine...
Mie unu imi place wrestilingul si m-am gandit si eu in trecut sa incep o cariera, dar este greu in Romania.
Un vers din BUG Mafia : "E de c*c*t sa traiesti in Romania de fapt! "

| AlexandrulS explică (pentru mihaimihai1):

In Romania nici nu ma gandesc la asa ceva. pentru ca ufc-ul si aproape toate sporturiile in afara de football sunt proaste spre inexistente. so. vreau doar sa stiu care sunt incepururiile stiu ca este ceva de genul un mix de arte martiale. dar vreau mai multe informatii concrete daca stie cineva.