| Vladimir123779 a întrebat:

Poate sa ramana o gaina insarcinata daca e calcata de cocos? Cineva mi-a adus o pereche de gaini de munte problema e ca cocosul CALCA gaina MEREU! nu vreau sa rai nici cocosul (fiidca costa scump ) gaina azi dimineata statea ca closca pe un ou ce credeti? Tin sa mentionez CA NU AM MAI AVUT GAINI!

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

O fi rudă cu Cerasela, găina din Pașcani care a născut pui vii?

| gabicoo a răspuns:

Măi Vladimire. Oferă-i și tu cocoșului mai multe alternative: cumpără mai multe găini - că așa dacă are una singură pe aia o arde de mai multe ori pe zi.

| siriusblack98 a răspuns:

Ai mare grija ca o sa ramana gaina insarcinata si posibil sa iti faca si doua rate daca respectivul cocos " costa scump " deoarece inseamna ca e din ala de rasa domne' si are in el ADN si de rata si de gasca. Mare grija totusi ca daca ii separi o sa obligi cocosul sa plateasca pensie alimentara pana se fac puii mari si cum el nu are bani, o sa platesti tu. Eu zic mai bine sa-i duci inapoi la persoana de la care i-ai luat.

| Alexandru1111199 a răspuns:

laughing)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) gainile se inmultesc prin oua. unii dintre voi zici ca ati trait in pesteri mancav-as gura voastra.Lucruri elementare de clasa 1.Toate pasarile se inmultesc prin oua.

| Vladimir123779 explică (pentru Alexandru1111199):

Normal ca se inmultesc prin oua dar daca cocosul o f@te toata ziua ea mai poate sa cada closca? Adica deja a cazut ca azi dimineata a facut un ou si acum il cloceste

| Vladimir123779 explică (pentru Alexandru1111199):

Are ceva de a face daca o calca cocosu?

| gabicoo a răspuns (pentru Vladimir123779):

Dacă o calcă cu tractorul - are.