| ToxiKat a întrebat:

Profilul: Resurse naturale si protectia mediului e profil real sau uman?

Răspuns Câştigător
| hila a răspuns:

Este real, se studiaza stiinte exacte, "tari" :chimie, fizica, matematica...in liceu la profilul protectia mediului se face si romana pentru ca toti fac dar daca mergi la Facultatea de Stiinta Mediului (asta e la ubb, cluj) care e corespondent universitar pentru profilul de liceu "protectia mediului" ai sa vezi ca se studiaza stiinte exacte, inclusiv info.

18 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Umantongue

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Filiera tehnologica, profil Resurse naturale si protectia mediului, Daca ai ca materii de baza:chimie, matematica, fizica, informatica, biologie, multe ore de laborator..., cred ca real.

| ViVi a răspuns:

Cred ca uman love struck

| faranume a răspuns:

Uman..pt ca nu reprezista o stiinta fixa...

| Instinkt a răspuns:

E uman real e mate info

| ToxiKat explică:

Ma-ti lamurit... e uman-real

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este filiera tehnologica, profilul Resurse naturale si protectia mediului, specializarea - protectia mediului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uman

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E profil real...numai ca aici se face si romana, engleza, franceza, ca si cei de la Mate-info

Dar in principiu orele de tehnologie, chimie, fizic si mate sunt in numar mult mai mare.

| ady_2839 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu is la profil preotectia mediului si alimentatie si fac germana...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Real

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E real... eu sunt la acest profil si nu stiu ce sa facultate sa urmez cine ma poate ajuta sa ma caute pe mine va rog mult... id de mess cristian_fasie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt la Resurse Naturale si Protectia mediului-Chimie Industriala si nu se studiaza stiinte exacte.gen ai 4 materie de specialitat calcule tehnice sanatate si securitate.si inca 2.in care iti preda foarte mult in rest este ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umanwinking se face multa biologie

| IamFantastic a răspuns:

Ce prosti! resurse nat si protectia mediului este un profil din filiera tehnologica.

| aaar a răspuns:

Este filiera tehnologica, profilul Resurse naturale si protectia mediului. 100% la suta, am terminat eu profilul asta, dar e asemanator cu realul insa destul de greu, ca faci chimie, fizica si mate, etc. Foarte mult, parerea mea cred ca e mai greu decat realul ca aici nu mere cu estimari, profilul intra in contact cu alimentatia omului, si nu ai voie sa gresesti la calcule chimice, etc.

| gabytzu_mafiotu2008 a răspuns:

Profil real .........deoarece profilul uman stiintele sociale

| ady_2839 a răspuns:

Real... se face bio dar aia este la specialitati m1, m2, 3. ., m15