| Alex a întrebat:

Religia e optionala?

11 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Daca te referi la materia de la scoala nu prea este optionala pentru ca se pun absente si note. Poti renunta la ora doar daca aduci adeverinta cum ca esti de alta religie.
Daca te referi la cea de zi cu zi...eu sunt de parere ca nu este optionala.Cu toate ca laura are dreptate cand spune ca se fac discriminari, eu am ajuns la concluzia ca cei care fac asta sunt popii(care pentru ca sunt barbati slavesc specia asta si discrmineaza femeile doar ca sa nu pice ei prost) si nici decum Dumnezeu care ne iubeste si ne ajuta mereu.

| Laura a răspuns:

Normal. Ar fi fost culmea să mai fie și obligatorie.

| Laura a răspuns:

@Annabella Ești proastă.
1. De unde ai tras tu concluzia că religia în ziua de azi e importantă? Te ajută la ce? Să îți pierzi banii, să fii un sclav pupincurist, și în special să faci discriminări.
2. Majoritatea profesorilor de religie nici nu discută cu tine și îți bagă pe gât religia lor.
3. De unde ai tras concluzia că toți suntem creștini?
4. Nu mai comentez, ești mult prea îndoctrinată.

| Autumnfeelings a răspuns:

.Este este foarte importanta in viata de azi.Si,,nenea'' ala este un profesor calificat.Religia face parte din viata crestinului asa cum pentru toti Dumnezeu, Isus si Sfantul duh ar trebui sa faca partea din viata tuturor.

| Andreea028131 a răspuns:

Nu e opionala dar daca nu ai religia care se preda la scoala poti sa duci note de la cei care predau religia ta.

| Gymy a răspuns:

Mda big grin

| TheBlueWolf a răspuns:

Prietene da.Indiferent in ce institutie inveti sau studiezi poti cere "scutire" pentru ora de religie, ceea ce iti si recomand.Ora de religie nu poate face decat sa iti strice media sau sa te indobitoceasca cu tot felul de "relatari" biblico-imaginare cu care sa iti tina mintea "in frau". Asadar mai bine te duci sa citesti ceva sau nu stiu ce vrei tu in loc sa asculti un nene cum bate campii la catedra despre intamplarile fabulate intr-o carticica de povesti. Sper ca am ajutat.

| Roberto a răspuns:

Normal ca este optionala.Tu alegi ce sa faci.

| Mimi58 a răspuns:

Da este desigur!

| Aham a răspuns:

E optionala, dar nu renunta la ea. Daca vei ajunge sa inveti cu adevarat Religie, si sa studiezi teologia te va ajuta. Toate incep de undeva. Ce iti zice profesorul ala de la catedra nu sunt prostii, sunt lucruri care s-au intamplat. Mult succces!

| AxyXoXo a răspuns:

Nu dar nimeni nu ramane la religie tongue