| SmileyFace2 a întrebat:

sunt clasa a VIIIa si marti am examenul la romana. 2 intrebari: 1.in alti ani ce fel de text s-a dat la prima compunere cu textul literar 2.care este probabilitatea ca la compunere sati pice studiata? funda

Răspuns Câştigător
| tbb2013 a răspuns:

1. Se poate da un comentariu de titlu, o caracterizare, un rezumat, orice.
2. Este foarte mica probabilitatea ca la subiectul I sa fie un text studiat. Ei se bazeaza pe texte la prima vedere... Pentru a verifica daca poti aplica analiza textului pe diverse specii. Nu doar sa inveti ceva si gata. Sa iei Evaluarea Nationala

| SmileyFace2 explică (pentru tbb2013):

Mersi pentru incurajare si pentru informatii

1 răspuns: