| Carmen12433 a întrebat:

Saluare TPU, vreau sa mă transfer de la filologie la mate info, la ce dau diferentele și dacă sunt grele

2 răspunsuri:
| Mihaelaaaa19 a răspuns:

Hey happy Pai eu sunt la mate-info. La inceput nu voiam, dar m-am dus pentru ca toti colegii mei s-au dus pe mate-info. La inceput credeam ca va fi super greu, ca nu voi avea timp de nimic. Dar, nu e deloc asa. Acum chiar nu regret. Plus am o prietena la filo si spune ca e foarte greu, adica sa inveti limbi straine de la 0, si nu sunt una-doua limbi. Ea mereu se plange ca are 3-4 pagini de invatat de pe o zi pe alta. Poate la inceput iti va fi mai ciudat la profil real, adica in a 9 a de la 9, 50 am scazut la 8, 66. Dar nu te speria, cu timpul te vei obișnui daca alegi mate-info. Si eu de la 8, 66 in a 9 a, m-am ridicat la 9, 68 in a 10 a. La mate mie nu mi se pare nimic schimbat fata de anii pana in a 8 a. Dar la filo sigur se simte diferenta

| Mihaelaaaa19 a răspuns (pentru Mihaelaaaa19):

Se pare ca TPU nu accepta mesaje lungi. Mai vreau sa iti spun ca de alegi mate-info ai mult mai multe posibilitati in facultati si meserii si mult mai bine platite. Dar degeaba mergi la mate-info daca nu iti place nimic la acest profil. Adica dai bacu si dupa realizezi ca nu ai unde te duce ca nu iti place nimic, si sa lucrezi undeva unde nu iti place nu e ok. Deci concluzia, fa ce iti place.
Scuze ca m-am lungit cu povestea. Sper ca te-am ajutat!
Bafta la scoala happy