| Sergiu1996 a întrebat:

Salut,am nevoie de un chat, unde sa pot vorbi in engleza, caci vreau sa antrenez vorbirea in aceasta limba sau poate cineva poate sa vorbeasca pe skype(prin mesaje), ca sa cunosc mai bine engleza?

11 răspunsuri:
| NeymarJr11 a răspuns:

What's up men. Where are how are things.

Uita-te la filmewinking nesubtritate e ce-l mai bine.

| Sergiu1996 explică (pentru NeymarJr11):

Ce sens are sa ma uit, daca nu inteleg, caci actorii vorbesc prea repede.

| NeymarJr11 a răspuns (pentru Sergiu1996):

Nu se gaseste ce vrei tu du-te pe jocuri straine, de afara si doar asa poti sa inveti.

Ti-am zis uitate la filme cum vorbesc repedebig grin

| Sergiu1996 explică (pentru NeymarJr11):

Ma,tu poti fi explicit?

| NeymarJr11 a răspuns (pentru Sergiu1996):

Joaca-te jocuri in limba engleza ce esti turc.

Vezi ca e metin US sau UK, joacate ca sunt englezi si vorbesti cu nu intelegi.

| Sergiu1996 explică (pentru NeymarJr11):

Nu am nevoie de jocurile alea tampite

| Marylol a răspuns:

Depinde ce fel de engleza vrei sa inveti americana sau britanica si eu iti recomand filmele dar depinde de ele pentru ca la americani thing se pronunta cam cu e scris si la bratanici engleza adevarata thing (th-se pronunta z, s intre dinti)

| Sergiu1996 explică (pentru Marylol):

E o diferenta minuscula, relativa...

| Srk_Emre_1993 a răspuns:

Salut,eu am intrat acum cativa ani pe livemocha si printre lectiile interactive, avea si optiunea chat, putand vorbi cu persoane din toate coturile lumii! Dar recent am revenit pe acelasi site si am avut neplacerea sa vad ca s-a schimbat interfata si nu mai are optiunea asta!sad