| Gabriel_Dragut_1996 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu ce materii se preda la mate-info, cat de grea este si ce pot deveni.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Specializarea de "Matematică-Informatică" este cea mai GREA :(

Toate cele bune.

| Sadop a răspuns:

Depinde daca este mate-info intensiv info, intensiv limba straina sau bilingv.
La mate info neintensiv ai urmatoarele ore in clasa a 9-a :
Matematica-4
Romana -4
Fizica-3
Chimie-2
Biologie-2
Limba straina 1 - 2
Limba straina 2 - 2
Istorie - 1
Geografie - 1
Logica - 1
Religie - 1
Ed. fizica -1
T.I.C - 2
Informatica - 1 sau 2
Dirigintie- 1
Muzica/Desen - cate una la 2 saptamani.
Daca esti la mate-info intensiv info vei avea in clasele a 9-a si a 10-a cate 4 ore de info, iar in clasele a 11-a si a 12-a cate 7 ore de info.
La intensiv engleza ai mai multe ore de engleza, de exemplu.
Dai teza la mate, romana, fizica/chimie/biologie si informatica.
Bac-ul il dai la romana, mate si fizica/biologie/chimie/informatica + probele orale.
Poti urma orice facultate dupa, insa in special Finante Banci, Matematica, Informatica, Automatizari, etc.
Nu este foarte greu daca te straduiesti sa inveti si esti atent.
E mai grelut decat la uman, dar nu imposibil.
Bafta!