| florynflr19 a întrebat:

Salut, care stiti daca se puncteaza daca am scris la bacalaureat "lacul " de mihai eminesu, la subiectul 3?

Răspuns Câştigător
| casablanca40 a răspuns:

Dai dracul pe astia. citeste cerinta, totul e clar, orice poezie de Mihai Eminescu. Scrie undeva ca trebuia lacul sau floarea albastra? NU. nu am scris mai nimic la subiectul 3. Invatasem tot epicul si 3 poezii, din pacate niciuna nu a fost scrisa de Mihai Eminescu.

4 răspunsuri:
| casablanca40 a răspuns:

Normal ca se puncteaza, cerinta spune clar "o poezie de Mihai Eminescu ".

| florynflr19 explică (pentru casablanca40):

Pai da asa scrie dar ceilalti mi'au sarit in cap si au zis ca nu trebuia "lacul" ca ori luceafarul ori floare albastra. si nu stiu ce sa mai cred sad

| florynflr19 explică (pentru casablanca40):

Pai asa gandesc si eu, dar nu stiu ce sa cred pana la urma. sad

| casablanca40 a răspuns (pentru florynflr19):

Dai dracul pe astia. citeste cerinta, totul e clar, orice poezie de Mihai Eminescu. Scrie undeva ca trebuia lacul sau floarea albastra? NU. nu am scris mai nimic la subiectul 3. Invatasem tot epicul si 3 poezii, din pacate niciuna nu a fost scrisa de Mihai Eminescu.

| MissCarterM a răspuns:

Salut. Daca ai profil mate-info/ tehnologic trebuia sa scrii Luceafarul sau Floare Albastra. Mult succes.