| MarianDeluise a întrebat:

Salut

Credeti ca am sa rezist la mate-info daca in generala n-am trecut de media 7?

Precizez ca in teze n-am luat niciodata sub 5! big grin laughing
Credeti ca am vreo sansa sad big grin?

7 răspunsuri:
| DaDuSH a răspuns:

Eu sunt la mate info si din proprie experienta iti spun ca nu conteaza asa mult notele din generala. De exemplu, eu in generala am avut la istorie media 7-8 si in liceu am avut media 10. Mai mult conteaza felul in care te evalueaza profesorii si modul in care predau. Unii sunt mai intelegatori, altii dau nota direct. Singura diferenta MARE pe care o s-o observi e ca spre deosebire de generala, la liceu, majoritatea profesorilor dau 1 direct. La mine in generala nu cred ca am avut vreun coleg care sa fii luat nota 1.
Revenind la intrebarea ta, eu sunt la acelasi profil, intensiv informatica. Am 4 ore pe saptamana informatica si nu pot sa ma plang de profesoara, stie sa predea si daca nu intelegem ceva ne ajuta. Am prieteni care se plang ca la ei profesorii de informatica nu ii ajuta deloc si nu ii invata nimic.
La matematica, tot 4 ore pe saptamana dar materia e usoara, o sa vezi ca la logica si la matematica o sa fie o perioada cand faceti aceleasi probleme.
Deci, nu te baza doar pe mediile pe care le-ai avut in generala, liceul la care mergi conteaza la fel de mult.

| neutrino a răspuns:

In viata mai sunt si minununi, dar nici chiar asa!

| ÎngerulThawMic16 a răspuns:

Nici eu nu am luat la teze sub 5 NICIODATA! Am avut de la 7 in sus. Pe semestrul asta am avut la romana 7 si matematica 10... Dar eu nu cred ca fac fata in ciudata acestui fapt. Este un profil cam dificil din cate se vaita unii care au intrat acolo. Acum depinde te tine. Daca te ridici putin de la 7 la 8-9 ai sanse sa intri. Totul depinde de notele de la examen. Daca iei la romana 8 si la matematica 9 sau inver ai intrat SIGUR. Iti urez bafta! happy :3 Caci sanse oricum sunt.winking

| GhostSura a răspuns:

Normal ca o sa rezisti, nimic nu e imposibil daca o sa inveti! happy

| ellenandreea a răspuns:

Depinde de liceu si depinde de tine!

| QuestionTags a răspuns:

Daca intri si te vei stradui vei avea sanse, daca esti lenes si nu inveti nu vei rezista.