| dnk10 a întrebat:

Cu o medie generala de 9, 33 la BAC credeti ca am sanse sa fiu admis (buget/taxa) la Facultatea de Drept - din cadrul UBB Cluj-?

Daca nu detineti informatii relevante cu privire la intrebarea pe care v-am adresat-o, as avea rugamintea sa va abtineti de la orice fel de comentariu. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Eu cand am intrat cu 9, 65 am intrat la taxa, dar atunci erau medii mai mare la bac. acuma se da o proba din rationament logic, si nu stiu cata importanta mai are nota la bac. la taxa sigur intri.

| dnk10 explică (pentru BiuL):

Asa e, se da proba respectiva - rationament logic -, cu o pondere de 50% la media finala.
Multumesc pentru amabilitatea de a-mi raspunde. Cele bune.

| BiuL a răspuns (pentru dnk10):

Cu placere si bafta! nu e examen greu ala.

| dnk10 explică (pentru BiuL):

Imi permit sa te mai necajesc cu o intrebare...Chiar e atat de greu cum spune toata lumea? Adica putin timp liber (o plimbare, un mers la sala) nu este?

| BiuL a răspuns (pentru dnk10):

:))) daca la drept a fi asa atunci cei de la medicina ce sa mai zica? uite fb-ul meu sa vezi daca ti se pare ca eu doar am stat in casa in acesti 4 ani https://www.facebook.com/BiuL.Byanca?ref=tn_tnmn
daca vrei note mari si burse atunci da stai si inveti de la inceputul anului, daca nu te intereseaza asa mult notele si te duce capul poti sa citesti doar in sesiune, eu asa am facut.

| dnk10 explică (pentru BiuL):

Nu ai idee cat de mult m-ai linistit! ^_^

| BiuL a răspuns (pentru dnk10):

Bine sa nu cazi nici in cealalta extrema, sa nu te stresezi deloc pentru ca nu e usor, nu e ca in liceu, e destul de greu si e foarte multa materie dar si colegii mei bursieri ieseau cu noi in oras la filme la partyiury, numai ca na invatau din timp.

7 răspunsuri:
| DayByDay a răspuns:

Da, este posibil, deoarece ai o medie destul de buna. Acum depinde si de concurenta. O seara frumoasa sa ai si bafta la facultate happy