| CORE55 a întrebat:

Salut, daca e sa adunam toate punctele pe care le putem castiga la compuneri la EN, cate ar fi in total? Doar compunerile si ma refer cu toate punctele (lizibilitatea, asezarea in pagina, redactare etc)

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vorbești de un barem ce n-a fost publicat, asteaptă până mâine

| Lidia0000 a răspuns:

Sunt 30 de puncte. 5 dintre ele pe corectitudine (punctuație, acorduri ), 20 de puncte pe continut si 5 pe modul de redactare. Punctajul este pentru compunere tip bac sau bilingv. Succes!