| Laiyla a întrebat:

Daca la bacalaureatul de la istorie nu stiu sa fac subiectul 3 cate puncte se scad? Se scad 30 puncte sau punctele pe redactare?

Răspuns Câştigător
| Karinakari99 a răspuns:

Dacă nu faci subiectul 3 ți se scad 30 de puncte.Incearca cat de cat că doar scrii din materia pe care ai invatat-o, nu e ca la română. Astfel o sa ți de mai puncteze cat de cat.La istorie poți să dezvolți despre ce vrei din materie(aproape), ideea e să cuprinzi in structura eseului ce ți se cere în acele liniuțe.