| anonim_4396 a întrebat:

Salut, dati-mi si mie un sfat. Ca sa nu imi pun mintea cu unu care ma ia la misto ce sa fac? Am un prieten care taicasu ma cam ia la misto si cand vorbeste cu mine niciodata nu e serios. Si asta cam cand mi-a zis sa vorbesc cu el la pertu dar am fost invatat sa respect si il respect dar ma cam ia la misto de atunci si macar vreau o metoda in care el sa isi dea seama ca vreau sa il ignor cand intra in vorba cu mine ca eu mai mult de un "Buna ziua" nu ii spun nici buna ziua nu merita sa ii zic da m-am invatat minte sa nu cred toate proverbele astea comuniste din 1900 toamna cica "respecta si vei fi respectat" e o mare prostie, e prima data cand cineva pe care il respect ma ia la misto. Dati-mi un sfat cum sa il ignor sau sa il fac sa isi dea seama ca nu sunt prostu lui ca nu pot cateodata sa nu bag in seama tampeniile astea.
Dau fundita! big grin

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Raspunde-i la misto cu un alt misto. Nici nu trebuie sa fii nesimtit ca sa faci asta.

| Hutzy95 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Mersi de idee happy

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vorbeste cu el cum ti-a cerut.
El vrea sa te trateze ca pe un barbat, nu ca pe un copil de x ani, si daca asta inseamna sa vorbeasca cu tine de pe acelasi nivel, apreciaza acest lucru ca atare.
Nu-i vorba de lipsa de respect, ci de apreciere si autoapreciere.

| Zenithf a răspuns:

Si apropo, fii atent cum vorbeste prietenul tau cu el, pun pariu ca nu-l "domneste" dar ca nu poti gasi in asta un semn de lipsa de respect.

| SweetLolipop a răspuns:

Pai incearca sa-i spui prietenului tau ca acest lucru te deranjeaza.Sa nu ti-o ia in nume de rau, dar spune-i ca te simti uneori stanjenit de atitudinea tatalui lui fata de tine.
Sa ai o seara frumoasa!:*

| ana279 a răspuns:

Ia-l si tu pe el la misto atunci

| FeelNoPain a răspuns:

1)Spune prietenului tau ca te deranjeaza cand tacso te ia la "sto".
2)Spune-i tu direct lu taicasu.