| goshty a întrebat:

Dati-mi va rog si mie niste metode prin care pot optimiza laptopul cu sistemul de operare Windows 7 sa functioneze mai bine. Se misca prea greu si pe internet si cand deschid fisierele din el. Am incercat sa fac putin curat cu ccleaner. Mai cunoasteti alt program bun?

Răspuns Câştigător
| iubitic a răspuns:

Da,eu folosesc Auslogics Boostspeed. Optimizeaza sistemul si conexiunea la net.

7 răspunsuri:
| EdiT a răspuns:

Trebuia să ne dai și nouă specificațiile. Poate o fi din cauza ramilor...dar dacă nu ne-ai zis nimic despre PC...

| goshty explică (pentru EdiT):

Am 4 gb ram, procesor de 1.65 ghz(cam micut), hardul de 320 gb. Eu m-am raportat la cum se misca la inceput. Acum imi arata mai tot timpul aproape de 80 % la cpu.

| EdiT a răspuns (pentru goshty):

Ce antivirus folosești? Dacă folosești Avast încearcă alt antivirus.Procesorul fiind mic consumă multe resurse. stai că îți dau câteva linkuri. Au avut aceleași probleme deci poate vei găsi o rezolvare.
http://www.tpu.ro/......-deoarece/
http://www.codebox.ro/forum/thread-1201.html
http://www.mygarage.ro/pc-mechanics/85485-procesor-foarte-solicitat.html

| goshty explică (pentru EdiT):

Multumesc frumos. Am incerca cu programul care mi l-a spus @iubitic si functioneaza mult mai bine. Ajunge la max 55% procesorul. Am bitdefender licentiat ca asa mi-au dat cand am cumparat laptopul, dar nu consuma resurse foarte multe la cati rami am. Bafta!

| Taiby a răspuns:

Poate nu este win 7 ultimate si e vre un beta...

| LittleBigTroll a răspuns:

Am avut si eu aceeasi problema si m-am dus la un profesionist si mi l-a facut el.
Nu incerca sa il faci singur deoarece il poti strica!
Mergi mai bine la o verificare sa nu fie o problema de Windows!