| ElevLa119 a întrebat:

Salut, mă amenința profa de fizica și diriginta că îmi pun 1 in catalog, rămân corigent pe semestru dacă îmi pune 1 în catalog?

6 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Dacă rămâi sau nu corigent depinde de medie. Iar media depinde de toate notele. De unde vrei să știm noi ce note mai ai în afară de acel 1?

Dacă mai ai doi de 10, nu rămâi corigent, ba chiar îți iese media 7. Dacă mai ai un 6 și un 5, atunci vei rămâne corigent.

Problema este că tu nu prea știi să calculezi o medie.

| ElevLa119 explică (pentru johnnny123):

Știu cum dar mai mulți mi-au zis că rămân corigent numai cã am un 1 și vrea să îmi pună 3 acum in loc de 1

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă îți acorda 3 în loc de 1 va trebui sa iei un 7 ca să te scoți sa nu ramai corigent, sau un 9 = 4, 5 =5

| Feri5 a răspuns:

De ce te ameninta ca iti pune 1?

| ElevLa119 explică (pentru Feri5):

Că ea crede că am copiat și dacă copiezi iei 1

| Feri5 a răspuns (pentru ElevLa119):

Pai spune-i clar ca nu ai copiat. Daca ai facut-o, e normal sa-ti puna 1 pentru copiat.