| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut,peste cateva zile (8) am examen la istorie. Cate ore ar trebui sa invat ca sa fiu pregatita? Am nevoie de ajutor,

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate sa repeti materia, ca de invatat acum, este cam tarziu.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai depinde de tine, cat de repede inveti, cat stii deja. Invata cat crezi tu ca e nevoie.

| Lioana a răspuns:

Imparte materia pe zile ca sa o poti invata toata. In fiecare zi e bine sa inveti nr de lectii sau pagini care ti-au iesit pe zi. In legatura cu numarul de ore vei vedea tu cat iti ia sa inveti portiunea propusa. Nu au toti aceeasi capacitate de invatare. Unora le ia mai mult altora mai putin.

| CVane a răspuns:

Hei,depinde de tine de cum inveti, mie cel putin nu mi-a placut sa invat niciodata timp de n ore.Am invatat cu pauze, 10 15 minute citit, pauza 5, 10, 30 minute, dupa iar invatat. Pune-ti intrebarea Unde nu stiu eu bine? Si repeta unde nu esti sigura pe tine. Bafta la examen.

| Andreeaioan115 explică (pentru CVane):

Multumesc,sunt foarte stresata si nu stiu care sunt subiectele cele mai importante in istorie. Eu invat o ora in fiecare zi.

| CVane a răspuns (pentru Andreeaioan115):

E normal sa fii, si eu am fost la un moment dat, cei drept mai putin laughing, totusi gandeste-te ca e doar o zi, un moment si v-a trece(cu bine), repeta subiectele unde crezi tu ca ai probleme o sa fie bine happy.

| Andreeaioan115 explică (pentru CVane):

Nu imi prea place istoria romanilor sad