| Blake1 a întrebat:

sunt clasa a 9a si n-am nici cea mai vaga idee la ce sa dau teza:biologie, chimie sau fizica? nu stiu ce sa zic... oare cum va arata materia pe semestrul 2 la aceste obiecte?

Răspuns Câştigător
| MaDaMadalina18 a răspuns:

Dupa propria experieta iti spun:
la biologie, mie nu mia pplacut sa invat nume sofisticate si pur si simplu imi era greu(toata materia de a 9 se leaga lectie dupa lectie, daca nu ai invatat o lectie pierzi "sirul")
la chimie: nu iti mai spun, eram si sunt varza, invat numai pentru teste, nu imi intra nimica in caplaughing
iar la fizica nu mi-a placut in primele ore, dar materia a devenit interesanta (pe al2 sem mai simplu decat pe primul) si pana la urma am dat teza la fizica(si am luat 9:X)

Acum depinde si de ce iti place tiewinking E alegerea ta, daca tie iti place biologia, sau daca te pricepi la chimie, bravo tiewinking

Mult succes, si sa auzim de bine la teza!:*>big grin

11 răspunsuri:
| AnnaMariaaa a răspuns:

Si eu sunt tot a9a si dau teza la chimie si la bio, la chimie nu prea ma descurc:d iar ce am facut la bio pana acum nu am inteles nimic, gandeste-te bine si alege totusi la ce crezi ca te descurci macar putin.la chimie si fizica e mai greu ca la bio e teorie si aia e mai usor de invatat...multa bafta.

| Bernoullie a răspuns:

SPAMpet-egoista

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa dai la biologiethinking nu stiu.depinde de ce iti place tie mai mult, la ce crezi ca te pricepibig grin

| Ana a răspuns:

La biologie este mai usor, desi eu am dat numai la chimie pentru simplu fapt ca profesoara ne lasa sa copiem si luam numai note mari big grin

| adelinee a răspuns:

Cel mai bine este sa alegi materia la care te descurci cel mai bine, la care crezi ca faci fata si la care nu ai avut probleme pana acum. eu de exemplu dau teza la biologie pentru ca imi place fff mult. aaaa in legatura cu materia din sem al 2 lea te poti uita prin manualul de clasa a 9 a sa vezi ce lectii sunt si cum ti se par. sfatul meu este sa nu ii asculti ce spun altii sau daca toata clasa da la fizica iar tie nu iti place sa dai si tu la fizica ca dau toti. da teza la materia cu care "te impaci" cel mai bine.nu te lasa influentat de parerile celor din jur pentru ca parerea altora conteaza mai putin decat parerea ta...

| ZeRRo a răspuns:

Nu stiu la ce sa dai dar eu zic sai dai tare, da la fizica cu cds

| hannibal a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa te gandesti la ce te pricepi mai bine, ce stii mai bine.

| vanceaoana a răspuns:

Sfatul meu este sa te orientezi pe materia care iti place mai mult si sa incerci sa intelegi din clasa si asa iti va fi mai usor cand vei da teza. Sper ca ti-am fost de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine da la chimie si bio cas mai usoare dar depinde de preferintele tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la bio e mai usor decat altelebig grin
acum depinde si de cerintele profesoarei
happy

| eduardbacyu a răspuns:

Eu sunt in clasa a 9 a si am dat teza la fizica si nu am regretat... sunt singurul din clsa a 9 a din liceu de l mine care am dat la fizica big grin