| Y0nut7 a întrebat:

Salut sunt in clasa a 9, si am 26 de absente n-am putut sa ma duc la scoala ca am fost racit, ma poate exmatricula daca am 26 absente?, la cat absente se exmatriculeaza, dau funda straight face

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Amice, dacă ai fost așa de bolnav cum spui, nu ai avut un certificat medical care să evidențieze faptul că nu ai putut merge la școală?

| mona a răspuns:

Daca sunt absente motivate nu cred ca te exmatriculeaza

| PandaEcrazy a răspuns:

Nu are cum sa te exmatriculeze o data ce tu nu ai chiulit de la scoala, ci si fost racit la pat, dar trebuie sa aduci adeverinta de la medic pentru ca absentele sa fie motivate

| dydysor01 a răspuns:

Pai oricum chiar daca nu ai chiulit si nu duci scutire ai sa primesti un avertisment cum ca esti aproape de limita de absente la care o sa fii exmatriculat asta fiind 40 pe la 30 ai sa primesti avertismentul asta.