| SkyCraft a întrebat:

Sunt in clasa a VI -a si era sa raman corigent la matematica. Ok, mi-a vazut doamna profesoara mapa, mi-a dat 6 si am trecut. M-am simtit usurat..findca nu-mi place matea. happy La istorie, am avut doi de patru, de care stiam ca ii am; insa uitasem findca m-am concentrat mai mult pe matematica. Astazi, joi, 18.06. 2014 diriginta ne spune mediile si corigentele.
Eu sunt primul la catalog (Achitei), si m-a strigat. Mi-a spus ca am o singura corigenta; am intrebat-o la ce, iar ea mi-a raspuns ca e la istorie. Uitasem ca trebuie sa-mi scot media si acolo. Insa, nimeni nu mi-a reamintit... dintre profesori bineinteles. Mama nu poate veni la scoala non-stop (are doua job-uri) si tata are un singur job. nu stiu de ce nu vine.sad Si desigur ca ai mei n-au stiut de situatia mea la istorie; nici eu. Findca, rahatul ala de profesor, "Dexter" cum ii spunem noi, nu mi-a spus ca sunt corigent, nu a vrut sa ma asculte, nu are chef de nimic, nu preda. (adica, scrie pe tabla dar are scris de doctor si voce mai subtire, ca un fel de nod in gat care nu-l lasa sa tipe)

Intr-o zi, imi uitasem mapa de desen acasa. Am dat o fuga pana acasa si am luat-o. Ajung in clasa, nu-mi face nimic si ma cheama sa-mi vada desenele. (atunci eu nu stiam ca sunt corigent) Nu mi-a spus ca sunt corigent, sa ma asculte; catalog? Nu domnule!
Deci, ce credeti? Acuma va cer opinia despre el... happy Ca la corigenta, o sa-i dau eu un referat despre Hitler.

Mai este ceva. Toti copii din scoala, in afara de mine si de unul Dorian din clasa a VII a, au trecut... straight face Pai, si repetentii trec? Adica, am un coleg pe nume Costel si nu isi face nici un fel de caiet, nu scrie nu face nimic, da? Numai galagie si se plimba prin clasa. Si pe mine nu m-o trecut? (nu spun ca sunt Sfant,, mai scriu eu. mai invat, uneori mai vorbesc etc., chestii de elev) Nu-i bai, le-am spus alor mei si am sa dau corigenta, insa cand il prind il si scuip.

Daca va intrebati in ce scoala sunt, sunt in comuna Sandra, jud. Timis.

Răspuns Câştigător
| DavidTTwowTT a răspuns:

Proful ala, pot sa spun ca-i cam idiot pentru un profesor de istorie care are rolul de a-i face pe copii sa le placa oarecum, altfel istoria este una dintre cele mai chinuitoare materii si complet inutila in cazul in care nu-ti place. Corigentele, ar trebui sa te anunte, daca nu te-a anuntat mergi la secretariat si iti zice. Corigent in clasa a 6-a thinking Ori nu inveti deloc, ori profesorii de acolo sunt aproape bolnavi. Cat despre Hitler... Era vegetarian si avea un singur testicul rolling on the floor.

| SkyCraft explică (pentru DavidTTwowTT):

laughing Ce tare faza cu Hitlerwinking Nu e ca nu invat de loc, doar ca uneori idiotul, nu ne preda, nu face nimic. Nici nu m-a anuntat ca ERA sa raman. happy Exact. Astazi mi-am primit carnetul si il deschid. Ghici cat am avut pe primul semestru? 7. Pe al doilea, ohohom, mi-a dat un punct in plus = 5, 7+5 = 11 : 2 = 5, 5 Am trecut cu 5 media finala. Oricum, parerea ta este 100% adevarata, cea mai explicata si descrisa, cat despre idiot, tot il scuip in gura. Mare dreptate ai si despre Hitler! happy

... la matematica am incheiat cu 7... cu 5 in teza laughing si cu inca un 6, un doi si un trei = 7 mediawinking 7 l-am primit probabil findca am dat acel examen din a VI a, evaluarea nationala. Time to play stealthy, vacanta placuta! happy

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru SkyCraft):

Vacanta placuta! Nu-ti face griji, scoala este doar asa, am mai spus intr-un raspuns "Daca esti prost devii mai prost, daca esti destept doar filtrezi amalgamul de informatii pe care-l primesti". Dupa cum scrii, se cam vede ca nu esti prost. Fii calm, poate o sa fie binewinking. Mult noroc in toamna, sper sa nu se mai intample.

4 răspunsuri:
| SkyCraft explică:

Daca ma gandesc mai bine, as mai avea o intrebare. Cum se dau corigentele la clasa a VI -a? In ce data? Subiectele mi le da cu cateva zile in urma de examenul pentru corigente? (sau cum se numeste la a VI awinking )

| mihaishipunkt a răspuns (pentru SkyCraft):

Pai stiu ca se da corigenta in august si subiectele ti le da ei
daca e dmn cum se cade te trece daca nu invata baiete