| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu nevoie de urmatoarele lecții la istorie,clasa a VI-a,va rog : Iluminismul și Renașterea,Revoluția franceză și americană și imperiul Napoleonian ( cele mai importante ),dacă mai găsiți ceva interesant le puteți lasa. Mi le puteți da de oriunde,eu nu prea am găsit,să înțeleg vă rog. Ofer fundă + vot, vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| TheDarkDragon a răspuns:

Revolutiile si Imperiul napoleonian din cate stiu eu se fac in clasa a VII-a, eu in clasa 7 am facut.Cauta si tu pe google.Revolutia americana din cate mai stiu eu e cu coloniile engleze care au fugit din Anglia datorita politicii, si au plecat peste ocean, in America si si-au creeat propriile legi si reguli. Funda?