| anonim_4396 a întrebat:

Cineva mi-a aruncat caietul de istorie din clasa a VI-a,chiar chiar când aveam mare nevoie de el. Acum,trec în clasa a VII-a și am cam uitat lecțile pe care ni le predase profesorul,iar manualul i l-am dat unui coleg ( era nou și nu mai aveam ce face cu el). Îmi puteți da vă rog cele mai importante lecții din clasa a VI-a pentru a le putea învăța? Am fost cred,cel mai bun din școala la istorie la clasa a VI-a,și,nu vreau să-mi stric imaginea. Aș fi recunoscător dacă m-ați ajuta,ofer funda + vot. În special Revoluția franceză,americană și lecțiile cu Napoleon ( la Napoleon am lipsit de la școală,și am pierdut bine de tot), n-ar strica să îmi mai dați și din trecut. O zi bună!

3 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Nu poti sa le cauti pe internet? Scrie si tu "programa clasa a6-a istorie"

| yooleonard a răspuns:

Asta-i viata! Cauta-le pe net, nu sta nimeni sa iti scrie tie lectiile!

| anonim_4396 explică (pentru yooleonard):

Dragă,nu am spus asta. Dacă nu m-ai înțeles, te rog să te abți de la răspuns.