| ZoomLool a întrebat:

Am o mare urgenta!
La matematica am notele : 10; 10; 9; 9; 8 + 10 in tezawinking
Ce medie imi iese?
Si daca iese sub 9, 5 sa dau un test ca sa imi maresc media? Ce nota trebuie sa iau in test ca simi iasa media peste 9, 5?
Urgent!
Cine raspunde primul si corect primeste FUNDA + VOT!

Răspuns Câştigător
| paul9923 a răspuns:

Cu notele astea ai 9.40 media iti mai trebuie un 10 si o sa ai media 9.50 fix

8 răspunsuri:
| Helena0501 a răspuns:

10+10+9+9+8=46:5=9.2× 3=27, 6+10=37,6:4=9.4( media ta)
Pentru a-ti iesi media 10 iti mai trebuie un 10. Mult succes!

| Helena0501 a răspuns:

Formula pentru a calcula media la obiectele la care se da teza este: 3 X media tuturor notelor in afara de teza + nota din teza totul impartit la 4. E simplu. Ai sa vezi ca e usor. Succes!

| nooolimits a răspuns:

Ai notelea astea la matematica si nu stii sa iti calculezi o medie, pai imi dau seama cat de bun ii profesorul ala care va preda matematica

| ZoomLool explică (pentru nooolimits):

NU stiu formula de calcul! Asa ca taci te rogwinking

| nooolimits a răspuns (pentru ZoomLool):

Eu iti demonstrez ca iti dau si formula de calcul si tot nu stii sa rezolvi, eu am mai vazut persoane ca tine care au 9, 10 dar habar nu au sa calculeze

| ZoomLool explică (pentru nooolimits):

Acum stiu formula! Si apropo eu nu sunt deala de care zici tuwinking