Întrebare recomandată | Virgillius a întrebat:

Anul asta as vrea sa particip la AIS. AIS e un proiect care trimite elevii sa studieze timp de un an in America. Eu acum sunt in clasa a X-a si daca voi castiga voi sta toata clasa a XI-a. Ideea e ca eu vruiam ca anul acela sa dau marele si supercalifragilisticul Cambridge. Stiam despre Cambridge ca se bazeaza pe british english, astfel as vrea sa intreb daca stie cineva de un examen pe American english si cum as putea sa il dau aici in Romania. Nu vreau sa dau Cambridge in America deoarece m-as aglomera prea tare si cu studiile si cu Cambridge-ul. Si in plus... American english e mai interesanta decat British. Multumesc mult pentru eventualele raspunsuri, las si funda!

Răspuns Câştigător
| NoRegretsxx a răspuns:

Universitatea Cambridge este in UK. Nu exista ( cel putin eu nu am auzit in viata mea ) Cambridge in American english. Nu confunda American english cu engleza vorbita in ghetto, de negri sau mai stiu eu ce.

1 răspuns:
| Virgillius explică:

Las doua funde! laughing) Va rog sa-mi raspundeti, sa nu ma lasati fara raspuns ca ma supar pe voi; P