| alex15ccc a întrebat:

Ce credeti ca va pica la evaluarea nationala 2017, romana?
Din ce am observat eu se da din ce in ce mai usor, iar la simulari mai greu.

Răspuns Câştigător
| Debo a răspuns:

Si eu dau anul acesta acelasi examen! Da, mereu simularie sunt mai grele, iar la examen la proba de limba romana s-a scos genul dramatic, comedia si inca ceva, astfel avem mai putin de invatat ( intra pe minister si vezi mai multe detalii cu ce s-a scos ...de compensat, nu au compensat ). Probabil ca o sa cada basmul sau genul epic sau genul liric ( dar putin probabil pentru ca a picat anul trecut ), oricum trebuie invatate toate foarte bine!

| alex15ccc explică (pentru Debo):

Multumesc pentru. Raspuns. M-am uitat si s-a scos romanul, schita si nuvela.

| Szekely_Bianca_2002 a răspuns (pentru alex15ccc):

Nu stiti daca s-au bagat inapoi? am auzit ca da, dar nu stiu ce sa zic

| Ellyan a răspuns (pentru Szekely_Bianca_2002):

Salut TPU! Eu n-am gasit detalii despre ce se va da la bac.Pe ce site ati intrat?

| Ellyan a răspuns (pentru Ellyan):

Adica ce s-a scos la examen la proba de limba romana.

| Bogdan355 a răspuns (pentru alex15ccc):

Unde te-ai uitat? Ca incerc si eu sa caut dar nu gasesc