| rayo18 a întrebat:

daca am dat ieri evaluarea nationala la limba si literatura romana, daca am scris la exercitiu 4 la trasaturile genului epic ca auotul isi transmite in mod indirect gandurile, ideile sentimentele si valorile prin intermediu uno personaje si al unei actiuni si ca este structurata pe momente ale subiectului...credeti ca am facut bine?

4 răspunsuri:
| Uuuuuuu a răspuns:

La personaje trebuia sa dai exemple. La momentele subiectului nu te va puncta pentru ca nu iti dai seama doar din fragmentul ala ce moment al subiectului este. Probabil ca in loc de 6 puncte vei primi 3-4. Bafta maine la mate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti dea pentru ca astea sunt trasaturile genului epic...

| Elsker a răspuns:

Trebuia sa exemplifici pe baza textului suport, dar vei punctat(nu ti se va acorda punctajul maxim, poate jumatate)

| Raluca15Elena15 a răspuns:

Presupun ca ar trebui sa puncteze dar tu aici ai dat definitia. Trebuia sa aplici definitia pe text. Ex.: In acest text exista personajele, X Y si Z si este facuta simtita prezenta autorului. Este foarte bine ca ai pomenit de momentele subiectului dar este cam scoasa din burta daca nu ai dat exemple de acestea.