| FallenBoy a întrebat:

Din cate am inteles, in anul viitor daca nu iei la ambele examene nota 5 in examenul de clasa a VIII-a, ajungi la scoala profesionala. Imi poate spune cineva cum este examenul si cum sa invat mai usor?

Răspuns Câştigător
| AndreiM77 a răspuns:

Examenul este greu.
La romana ai nevoie de imaginatie si la mate de logica si sa o intelegi.
Punete pe invatat...
Oricum, nu te speria daca ajungi la profesionala, deoarece inveti o meserie si daca vrei si liceul poti face inca 2 ani de liceu la seral, adica faci 2 luni de scoala pe semestru, si daca faci acesti 2 ani ai diploma de liceu.
Avantajul este ca poti iesi cu 2 calificari.

| FallenBoy explică (pentru AndreiM77):

Da, mi-am dat seama ca pot face dupa un liceu la seral si pot iesi cu 2 avantaje. Insa as prefera sa merg la liceu nu scola profesionala.

P.S: Eu deja m-am apucat de invatat de vreo 2 luni... deci mai e pana la examen.

| AndreiM77 a răspuns (pentru FallenBoy):

Foarte bine!
Continua.