| DorofteiLuptatorul a întrebat:

imi puteti spune sau da niste sfaturi cum sa invat corect, adica eu pana acum am invatat in ultima zi seara mult si a doua zi nu mai stiam nimic si luam note gen 7/6, imi puteti da niste sfaturi (clasa a 8 a ) (DAU FUNDA)

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Salut. Poti invata din timp, sa nu lasi totul pe ultima suta de metrii. De exemplu iti imparti materia si inveti in fiecare zi cate un pic.
Iti poti schita rezumatul si sa scoti ideeile principale pentru a invata mai usor.
Iti spun doar asa. Notele nu reflecta inteligenta ta, pana la urma sunt doar niste simple numere, care te ajuta chiar numai la admitere, la liceu si facultate. La lucru nu o sa te intrebe nimeni de ce ai luat nota 7 in teza.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de materie, ca modul de invatare e diferit, cate materi invatati voi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nota 7 nu e chiar notă proastă. Sunt alții care învață de nota 1. Adică nimic, 1 punct e din oficiu. laughing

| ConnorRK800 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nota 7, dimpotriva, e o nota dumnezeiasca in liceu, la materii precum romana, biologia, logica and so on. laughing

| acerr a răspuns:

Pentru ce mai inveti? nu vezi cata lume cu facultate au joburi aiurea, pe dincolo majoritatea romanilor au faculatae si muncesc ca chelneri, femei de servici, muncile de jos, ce planuri ai pentru viitor?

| Cduncfujndf a răspuns:

Poți să mai repeți în pauze la școală.

| Czsqjswtah a răspuns:

Pai poti sa inveti in timp ce te plimbi prin camera, eu asa fac. Poti sa citesti si sa desprinzi o idee din aceea idee si sa o notez, dupa reciteste ideea notata si retine.o ca pe o poveste.