| anonim_4396 a întrebat:

La liceul meu am 2 ore de franceza pe saptaman si am 2 note. Saptamana trecuta trebuia sa prezentam ceva pentru a 3-a nota si eu nu am venit la ore.(singurele absente de pe semestrul asta) Asa ca trebuia sa o caut la cancelarie aceasta saptamana pentru a-mi pute nota si a-mi incheia media. Problema este ca am stat luni si azi jumatate de ora la cancelarie si nu era de gasit.
Intrebarea mea este, se poate incheia legal media cu 2 note avand 2 ore pe saptamana si daca nu ce imi recomandati sa fac? Intreb deoarece celorlalti colegi li s-a incheiat media la franceza iar unui coleg si mie nu (desi am citit pe net ca legea permite incheierea mediei cu 2 note la materiile cu 2 ore pe sapt) Funda

1 răspuns:
| Nico23458 a răspuns:

Mie mi-a încheiat tot cu 2 note. și eu sunt la liceu și am 2 ore pe săptămână.