| agentul007 a întrebat:

Salut TPU
Maine am proba orala la limba si literatura romana si as vrea sa stiu, de la cei care au dat anul trecut sau mai demult, cum se desfasoara: adica cati profesori sunt si daca te lasa cateva minute, 10-20 sa te uiti peste cerinte.
Multumesc

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai sunt 2 profesori si te lasa cam 30-40 minute sa iti faci subiectele. De obicei sunt in sala cam 5 elevi si intotdeauna cel de al cincilea are timp sa faca subiectele pana prezinta cei din fata lui. Cel putin asa era cand am dat eu.

1 răspuns:
| babyalexa a răspuns:

Sunt 2 profesori, alegi subiectul si ai 30 de minute in care sa iti schitezi pe ciorna ceva idei, apoi daca esti gata poti merge in fata sa raspunzi, chiar daca nu au trecut 30 de minute.De regula ii asculta pe cei care sunt gata.Multa bafta.