| Ninel2057394 a întrebat:

Salut TPU, referitor la ex 5 subiectul 1 (bac istorie)unde trebuie sa scrii cauza si efect.Am posibilitatea de a scrie 2 exemple de cauza-efect? Si daca da si scriu la primul exemplu gresit, dar pe al doilea il scriu bine, imi puncteaza?

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa scrii deodată un exemplu cauza-efect bun și ti-ai luat grija asta.
Și de ce zic asta... exista riscul ca profesorul corector sa te considere nesigur și să te depuncteze in alta parte, chiar daca ai știut să rezolvi.
Eu, deși am avut o lucrare exemplară, aproape, trebuia să fi luat un 9, 50, iar ei la prima mana mi-au pus 9, 10, apoi 8, 60 pe efectiv 2 greșelihappy
In fine.
Multa bafta si grija multa!

| Ninel2057394 explică (pentru Hyperion7):

Am inteles, mersi frumos