| bloodandpride a întrebat:

Voi cum invatati cel mai eficient lectiile?

7 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Eu nu sunt o persoana care sa citeasca lectiile sau sa le repete.Eu le-nteleg din clasa sau in momentul in care-mi fac tema.

| RuxandraBianca a răspuns:

Pai, trebuie sa fii foarte atent in clasa ca sa intelegi lectia, si trebuie sa repeti si acasa...dar sa fii concentrat.

| AnneღU a răspuns:

Repetitia e mama invataturii big grin Pai citeste de mai multe ori pana cand intelegi acea lectie.winking

| Iamnotme a răspuns:

Daca sunt atenta in clasa, mai citesc o data lectia acasa si o stiu happy

| Cipri99 a răspuns:

Pai cel si cel mai bine sa o inveti este sa stii de ce este si asa cum e la mate de ce e formula aia asa? pentru aia si etc si sa mai scrii pe foi/caiet incontinuu dar nu ca robotu citind.

| Bog312 a răspuns:

Incearca sa citesti de mai multe ori

| KiduuAlle a răspuns:

Prin cantec, stiu ca suna nebunesc, dar eu citesc lectiile ca pe un cantec si le retin mai repede sau le scriu de mai multe ori si-mi raman in cap. Sper sa te ajute sfaturile mele happy.